Městské boty od naBOSo

7 let zkušeností s prodejem barefoot bot dalo vzniknout značce, která na trhu chyběla.

Každý den naBOSo prodejnami projdou desítky, někdy i stovky zákazníků. Na e-shopu jich pak nakupuje ještě víc. My díky tomu moc dobře víme, co je pro vás při výběru bot důležité. A také, co na barefoot trhu chybí.

Když jsme hledali novou výrobu pro společenskou značku Angles, narazili jsme u portugalského Porta na malou továrnu, kde už měli zkušenosti s barefoot botami a hlavně velkou chuť s námi spolupracovat. Ideální místo k rozjezdu něčeho nového, o čem jsme už dlouho uvažovali.

Spojili jsme naše znalosti se zkušenostmi výrobce a nápady designérky a rozjeli jsme městskou barefoot značku. 

Protože jestli u nás něco hledáte opravdu často, jsou to klasické tenisky a typicky „urban“ boty. Těch je na barefoot trhu hodně málo. Kdo je nabízí v dobré kvalitě, absolutně nestíhá uspokojit poptávku.

KVALITNÍ BOTY, KTERÉ VÁM SEKNOU

CRAVE nabízí kvalitní a perfektně pohodlné klasické tenisky a další městské boty, u kterých si na první pohled nikdo nevšimne, že by měly být něčím jiné než „běžné“ boty. Těšte se na dostatek prostoru pro prsty, nízkou váhu, nulový podpatek neboli zero drop a perfektně flexibilní podrážku.

POHODLNÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Díky měkké stélce a podrážce z kvalitní přírodní gumy se budou vaše nohy i po celém dni stráveném chůzí ve městě cítit jako v bavlnce.

Proč vyrábíme v Portugalsku?

Naši druhou značku, Angles, jsme rozjížděli ve Zlíně. Jenže postupně jsme narazili na limity českého obuvnického průmyslu. Ano, máme sice díky Baťovi obuvnickou tradici. Jenže u tradice to bohužel končí. Chybí moderní vybavení, funkční dodavatelské řetězce a hlavně tah na branku a touha po co nejvyšší kvalitě za přijatelnou cenu.

Oblast kolem portugalského města Porto je na tom s obuvnickou tradicí podobně. Jenže zdejší obuvníci se nezasekli v první polovině 20. století. Neustále inovují, modernizují a hledají cesty, jak být nejlepší. Taky proto tu velké světové značky často vyrábí své prémiové kolekce.

Několik možných dodavatelů jsme si vytipovali na celoevropském obuvnickém veletrhu a objednali si u nich vzorky. Dvě továrny nás dostaly svou flexibilitou, kvalitou a hlavně velkou chutí spolupracovat a přinést na barefoot trh něco, co zatím dělá jen málokdo. Do jedné z nich jsme přesunuli výrobu Angles, s druhou, menší, jsme začali pracovat na CRAVE.

Na Portugalsku je navíc skvělé, že skoro vše, co pro výrobu boty potřebujete, seženete na jednom místě. Jednou jsme s majitelem „naší” továrny vyrazili na společný oběd do restaurace ve vedlejší vesnici. U stolu na nás čekalo asi 8 dalších lidí. „Tak tohle je můj dodavatel tkaniček, tenhle mi vyrábí krabice,” začal představovat majitel továrny ostatní. „Tady Carlos dělá podrážky, Andre dodává kůže ze Španělska a Luis? Luis je trochu bohém a geniální designér bot.”

Prý se takhle potkávají celkem běžně. Celý proces návrhu a výroby bot tak může být velmi flexibilní. Navíc máte celkem jistotu, že všichni budou svojí práci odvést co nejlépe. Nejsou anonymní dodavatelé, ale business partneři, kteří všichni chtějí růst.